Szkolenia

Gabinet Neurologopedii Dziecięcej mgr Magdalena Putyra wraz z Adelą Lizakowską serdecznie zapraszają na szkolenie z dr Joanną Ławicką i Zuzanną Makowską pt.

"Inwentarze Potrzeb Relacyjnych - praktyczne narzędzia wsparcia dzieci w spektrum autyzmu w placówce edukacyjnej i w domu".

Dla kogo?

Zapraszamy na spotkanie rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów i terapeutów pragnących poszerzać swoją wiedzę na temat relacji z dziećmi rozwijającymi się w spektrum autyzmu.

Tematyka:

„Inwentarze Potrzeb Relacyjnych – praktyczne narzędzia wsparcia dzieci w spektrum autyzmu w placówce edukacyjnej i w domu”.
1. Inwentarze Potrzeb Relacyjnych – wprowadzenie do zagadnienia
2. Praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem Inwentarzy.
Dr Joanna Ławicka opierając swe działania o dogłębne zrozumienie problematyki więzi i własną teorię Indywidualnych Ścieżek Rozwojowych osób autystycznych stworzyła szereg autorskich narzędzi, by wspierać środowiska osób autystycznych. 
Usystematyzowała na nowo relacyjne potrzeby człowieka w spektrum tworząc Taksonomię Potrzeb Relacyjnych, na bazie której powstały proste w obsłudze Inwentarze. Zawierają one szereg zamkniętych pytań oraz klucz odpowiedzi, dzięki którym możemy zobrazować na wykresie stan zaspokojenia potrzeb osoby autystycznej, a na bazie wyników dopasować adekwatne działania wspierające ją i jej środowiska. 

Formularz rejestracji

Inwentarz Potrzeb Relacyjnych w Rodzinie dziecka ze spektrum autyzmu służy rodzicom, którzy chcieliby przyjrzeć się relacjom z dzieckiem, ale także specjalistom psychoedukującym czy wspierającym rodziny terapeutycznie. Dzięki temu Inwentarzowi zrozumiemy indywidualne potrzeby dzieci w rodzinie, co ułatwi tworzenie i utrzymanie bezpiecznej więzi. Będziemy mogli zredefiniować nasze wyobrażenia o relacji, a dzięki temu skoncentrować się na wsparciu konkretnych obszarów.
Inwentarz Potrzeb Relacyjnych Uczniów w spektrum autyzmu ma za zadanie przeanalizować dobrostan emocjonalny i społeczny uczniów w kontekście edukacji. Podobnie – tutaj sprawdzimy poziom zaspokojenia indywidualnych potrzeb emocjonalno – społecznych, co pozwoli nam dostosować środowisko i stworzyć prawdziwie inkluzywne, empatyczne metody wsparcia.
Uczestnicy warsztatu otrzymają oba Inwentarze do użytku po szkoleniu nieodpłatnie (standardowy koszt jednego Inwentarza to 680 zł) oraz dyplom ukończenia szkolenia.

Czas, miejsce oraz koszt:​

Szkolenie odbędzie się 22.10.2024 w godzinach 15:00-19:00 (może się nieznacznie wydłużyć, prosimy zarezerwować czas do godziny 20:00; przewidujemy także krótką przerwę).

Szkolenie odbędzie się w Bielsku-Białej przy ul. Sikorskiego 4/4c .
Dokładną lokalizację oraz pozostałe szczegółowe dane do rejestracji i płatności uzupełnimy w najbliższych dniach (w zależności od zgłoszeń).

Koszt szkolenia to 280 zł.

Obowiązuje rejestracja ORAZ przedpłata na nr konta podany w regulaminie szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!

 

Formularz rejestracji

dr Joanna Ławicka
– pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, psychoterapeutka Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej w trakcie certyfikacji, twórczyni i superwizorka Stosowanej Analizy Potrzeb. Współzałożycielka i wieloletnia Prezeska Fundacji Prodeste. Wykłada, szkoli specjalistów, edukuje, ale przede wszystkim wspiera osoby neuroróżnorodne i ich środowiska. Od 20 lat pracuje w obszarze zdrowia psychicznego osób neuroróżnorodnych, uruchomiła jedyny w Europie Program Leczenia Traum osób autystycznych. Za swoją pracę została uhonorowana tytułem Ambasadorki Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Autorka książek dotyczących spektrum autyzmu: „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”, „Człowiek w spektrum autyzmu”, „Podręcznik pedagogiki empatycznej”, „Jarzmo. Spektrum przemocy” oraz współautorka książki „Spektrum autyzmu i Stosowana Analiza Potrzeb”.
Zuzanna Makowska
– psycholożka, konsultantka Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, prowadzi gabinet psychologiczny Spektrum Wsparcia oraz pracuje w Fundacji Prodeste, edukuje i wspiera przede wszystkim rodziców dzieci autystycznych.

Kinesiotaping w logopedii i fizjoterapii stomatologicznej

Dziękuje za zgłoszenie
na Szkolenie