O nas

Gabinet Neurologopedii Dziecięcej

Gabinet Neurologopedii Dziecięcej powstał, aby w profesjonalny sposób pomóc małym i większym Pacjentom pokonywać trudności w zakresie komunikowania się i mówienia. Zajmujemy się także problemami w zakresie obszaru orofacjalnego, problemami w zakresie napięcia mięśniowego, wybiórczością pokarmową i zaburzeniami w zakresie ssania, przeżuwania, połykania.

Pracujemy z dziećmi od okresu niemowlęcego do wieku szkolnego. Stosujemy różne metody pracy, starając się je dobrać odpowiednio do potrzeb i możliwości Pacjentów.

Najważniejsze jest dla nas dobro dzieci, aby w sposób ciekawy i efektywny wspomagać ich rozwój i dążyć do osiągania bliższych i dalszych celów terapeutycznych.

mgr Magdalena Putyra

Neurologopeda dziecięcy, specjalista wczesnej interwencji, certyfikowany terapeuta metody Castillo Moralesa, instruktor masażu Shantala, terapeuta pozycji oralnej /OTP/, terapeuta Emphaty Dolls, właściciel gabinetu, oragnizator wielu szkoleń.

Współzałożycielka bielskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z zespołem Downa „WIELKIE SERCE” w którym nadal aktywnie działa.

Prywatnie matka dwójki cudownych nastolatek, w tym jednej ciągle wymagającej wsparcia w rozwoju:) Pasjonatka przyrody oraz aktywnego spędzania czasu.

mgr Marcelina Balon

Pedagog, logopeda, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z normą intelektualną, jak i z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dla niemowląt, dzieci i młodzieży, a także diagnozę rozwoju psychomotorycznego już od pierwszego miesiąca życia.  

Praca w gabinecie logopedycznym jest miejscem, w którym może realizować swoje życiowe pasje, które są dla niej źródłem satysfakcji.

Jest osobą bardzo ciepłą i empatyczną w kontaktach z drugim człowiekiem. W swojej pracy kieruje się dostosowaniem indywidualnych technik i metod do możliwości pacjenta, ale przede wszystkim do jego zainteresować, co sprawia, że terapia którą prowadzi jest bardzo atrakcyjna dla pacjentów i przynosi zamierzone cele.

mgr Aleksandra Wagner-Giemza

Neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej i terapeutycznej, terapeuta ręki, terapeuta czaszkowo – krzyżowy. Prowadzi diagnozę oraz terapię neurologopedyczną niemowląt i dzieci.

Od zawsze związana z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, szkole specjalnej oraz w Ośrodku Intensywnej Terapii Dzieci. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi  z autyzmem, Zespołem Aspergera, afazją, z zespołami genetycznymi oraz z opóźnionym rozwojem mowy. Szczególnie ukochała sobie dzieci, które trudno  zdiagnozować.

W swojej pracy wykorzystuje kinesiotaping logopedyczny,  terapię czaszkowo – krzyżową, alternatywne metody komunikacji oraz głowę pełną pomysłów J. Bezgranicznie wierzy w możliwości dzieci, a praca, którą wykonuje, daje jej ogrom radości.

Aleksandra Wagner-Giemza

mgr Barbara Orzechowska

Logopeda, nauczyciel edukacji szkolnej, wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z głębokim upośledzeniem intelektualnym i ruchowym, które zdobyła i nadal poszerza w pracy w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Kozach. W swojej pracy wykorzystuje kinesiotaping logopedyczny oraz komunikacje wspomagającą i alternatywną -AAC. Swoją wiedzę systematycznie uaktualnia uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu logopedii.

Praca logopedy z uwagi na możliwość wspierania rozwoju dzieci daje jej ogromną satysfakcję, a efekty prowadzonej terapii dodają energii do działania.

W życiu prywatnym stawia na szeroko rozumianą aktywność. Jej pasją jest jazda konna, którą próbuje zarazić swoich trzech małych synów, jak i inne dzieci, które pod jej okiem stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Poza tym w wolnych chwilach gra na instrumentach perkusyjnych oraz uczestniczy w zajęciach teatralnych.

mgr Maja Piątek

Pedagog specjalny, neurologopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel wychowania muzycznego. Prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną/neurologopedyczną niemowląt i dzieci.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi i młodzieżą z różnymi deficytami w szkole specjalnej oraz w ośrodku wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Praca z dziećmi to jej pasja, dlatego z przyjemnością zgłębia wiedzę na temat rozwoju dzieci i wzbogaca swój warsztat uczestnicząc w wielu warsztatach, kursach i szkoleniach pedagogicznych i logopedycznych.

Muzyka i pedagogika zabawy to elementy które na co dzień wykorzystuje w terapii. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, działa społecznie na rzecz osób niepełnosprawnych, bardzo lubi śpiewać i odpoczywać w otoczeniu przyrody.

Maja Piątek
Agnieszka Popiołek-Medrzak

mgr Agnieszka Popiołek-Mędrzak

Neurologopeda dziecięcy, certyfikowany Provider Aktywnego Treningu Słuchowego metodą Neuroflow ATS, instruktor masażu Shantala.

Prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną / neurologopedyczną dzieci od 18 m.ż., a także diagnozę i terapię zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi z różnymi deficytami w przedszkolach integracyjnych oraz w niepublicznej poradni.

Close Menu